Aktuality

Archiv 2013

V Košiciach o viere netradične

obrazok katedralyV Košiciach netradičný rozhovor o viere s ľudmi dobrej vôle v gréckokatolíckej katedrále Narodenia Presvätej Bohorodičky.

viac informácií >>

Noc kostolov 2013 v Trnave otvorí brány piatich chrámov

Celkovo 185 otvorených kostolov na celom území Slovenska, viac ako 28-tisíc návštevníkov podujatia len v chrámoch Trnavskej arcidiecézy. To sú krátke štatistiky minuloročnej Noci kostolov.

viac informácií >>

Pozvanie pre všetkých ľudí dobrej vôle.

ilustračný obrázok - Marcel KubinecV tomto roku sa tretíkrát zúčastňujem organizovania NOCi KOSTOLOV vo farnosti Trnava – mesto. A musím priznať že to robím rád. Rád preto, lebo to beriem ako službu pre všetkých ľudí. Nie iba pre tých ktorých pravidelne stretávam na bohoslužbách v kostole, ale aj pre tých ktorých som stretol v kostole práve v predchádzajúcich ročníkoch Noci kostolov.

viac informácií >>

Marián Čekovský, ale aj 50-členný orchester a zbor v Banskej Štiavnici

Farnosť Banská Štiavnica, Kalvársky fond, Slovenské banské múzeum, Ars é vitae a Evanjelická cirkev a. v. pozýva na jedinečnú Noc kostolov v historickej Banskej Štiavnici, 24. a 25. mája 2013.

viac informácií >>

Praktické informácie pre organizátorov tohtoročnej Noci kostolov

ilustracny obrazok - nk2013Milí priatelia, nakoľko termín konania tohtoročnej Noci kostolov sa nezadržateľne blíži (24.5.2013), ponúkame všetkým jej organizátorom zopár praktických informácií.

viac informácií >>

Noc kostolov v roku 2013 ako spomienková aktivita

ilustracny obrazok
- svieckyProjekt nemá tento rok na Slovensku oficiálneho garanta, kostoly však môžu byť otvorené.
Aj tento rok mnohé európske krajiny počas Noci kostolov nechajú otvorené dvere na svojich chrámoch a pozvú do nich všetkých ľudí dobrej vôle. V piatok 24. mája sa o 18. hodine v nich rozozvučia zvony, pozývajúce vstúpiť kohokoľvek a nechať sa osloviť ponukou programov, na ktorých už pracujú dobrovoľníci.

viac informácií >>