Aktuality

Archiv 2014

Počas Noci kostolov sa otvorí vyše 40 chrámov

logo apsidaNa stránke je aktuálne zaregistrovaných 41 kostolov a kaplniek, ktoré sa otvoria v piatok 23. mája 2014 pre veriacich i neveriacich počas už tradičného podujatia. Viacero ďalších farností avizovalo svoju vôľu zapojiť sa, aj keď sa nezaregistrovali.

бонприкс

бон прикс

viac informácií >>

Mesto Nitra organizuje už svoj 5. ročník NociKostolov

Noc kostolov v Nitre je unikátna. Realizuje ju Mesto Nitra v spolupráci s cirkevnou obcou a jej dobrovoľníkmi. Zaujímavé je, že Mesto Nitra uskutočnilo prvú NocKostolov ešte v roku 2010, teda rok pred oficiálnym štartom celoslovenského projektu. Toto prvenstvo Nitre už nikto nevezme.

viac informácií >>

Trnavská NocKostolov bude na Katarínke

Príďte aj vy v rámci celoslovenskej akcie Noc kostolov, ktorá sa uskutoční 23.5.2014, zažiť pohlcujúcu a pokojnú atmosféru na Katarínke zahalenej do nočného rúcha za tónov hudby, pri sviečkach, ktorá vás vtiahne do hĺbky, rozjímania a modlitby.

viac informácií >>

Noc kostolov pozdravil Mons. Viliam Judák, nitriansky biskup

Noc kostolov chce osloviť nielen historickou pravdou o sakrálnom umení našich chrámov, ale predovšetkým ich umeleckým prejavom a silou jednoduchej krásy a pravdy, chce vzbudiť a viesť vnútorný dialóg s návštevníkom ako súčasným interpretom „minulého“ a upozorniť ho na hodnoty, ktoré nezanikajú ani v čase ani v priestore dávnosti.

viac informácií >>

Noc kostolov v roku 2014 je v rukách dobrovolníkov

ilustracny obrazok
- svieckyProjekt ani tento rok na Slovensku nemá oficiálneho garanta, niektoré kostoly však môžu byť otvorené.
Aj tento rok mnohé európske krajiny počas Noci kostolov nechajú otvorené dvere na svojich chrámoch a pozvú do nich všetkých ľudí dobrej vôle. V piatok 23. mája sa o 18. hodine v nich rozozvučia zvony, pozývajúce vstúpiť kohokoľvek a nechať sa osloviť ponukou programov, na ktorých už pracujú väčšinou dobrovoľníci.

viac informácií >>